Refrakcyjna wymiana soczewki (RLE)

acrosoft logo

Co to jest refrakcyjna wymiana soczewki?

Refrakcyjna wymiana soczewki (RLE), inaczej wymiana soczewki bez zaćmy, jest planowym zabiegiem chirurgicznym stosowanym do korekcji różnych zaburzeń widzenia, nawet u osób bez zaćmy.

 

Technika chirurgiczna RLE jest odmianą standardowego zabiegu usunięcia zaćmy. Główną różnicą jest to, że RLE dąży do uzyskania wyraźnego widzenia u osób z wadą refrakcji (wadą wzroku / zaburzeniami zdolności oka do skupiania światła) przy braku zaćmy.

 

Dzisiaj RLE staje się coraz częściej wybieraną metodą korekcji starczowzroczności (prezbiopii), służącą ograniczeniu konieczności noszenia okularów korekcyjnych.

Rodzaje soczewek

Acrysof® IQ PanOptix®

Trójogniskowa soczewka wewnątrzgałkowa, zapewniająca dobre widzenia dali, bliży i odległości pośrednich po operacji usunięcia zaćmy.

Acrysof® IQ PanOptix® to soczewka trójogniskowa najnowszej generacji, która została opracowana z myślą o pacjencie, by po operacji usunięcia zaćmy zapewnić dobre widzenie w każdej odległości.

Jej zastosowanie pozwala na uzyskanie po operacji dobrego widzenia nie tylko z daleka, lecz także z bliska i na odległości pośrednie – od 40 do 80 cm, co pozwala osiągnąć efekt naturalnego widzenia. Umożliwia to komfortowe przesuwanie wzroku po obiektach znajdujących się w różnej odległości i wykonywanie codziennych czynności, bez konieczności zakładania okularów. Większość czynności wykonywanych na co dzień, takich jak: praca na komputerze, korzystanie ze smartfona wymaga skupienia wzroku w odległości ok. 60 cm, czyli pomiędzy widzeniem dali a bliży. Soczewka Acrysof® IQ PanOptix® zapewnia dobre widzenie także w tym zakresie. Soczewka Acrysof® IQ PanOptix® pozwala na skuteczną korekcję prezbiopii (starczowzroczności).

Dodatkowo, jej innowacyjna budowa rozdziela światło w oku w taki sposób, że nawet przy ograniczonym oświetleniu pozwala na zachowanie najlepszej możliwej ostrości widzenia na wszystkie odległości.

Acrysof® IQ PanOptix® Toric

Trójogniskowa, toryczna soczewka wewnątrzgałkowa, korygująca astygmatyzm i zapewniająca dobre widzenia dali, bliży i odległości pośrednich po operacji usunięcia zaćmy.

Acrysof® IQ PanOptix® to soczewka trójogniskowa najnowszej generacji, która została opracowana z myślą o pacjencie, by po operacji usunięcia zaćmy zapewnić dobre widzenie w każdej odległości, a także korekcję astygmatyzmu.

Jej zastosowanie pozwala na uzyskanie po operacji dobrego widzenia nie tylko z daleka, lecz także z bliska i na odległości pośrednie – od 40 do 80 cm, co pozwala osiągnąć efekt naturalnego widzenia. Umożliwia to komfortowe przesuwanie wzroku po obiektach znajdujących się w różnej odległości i wykonywanie codziennych czynności, bez konieczności zakładania okularów. Większość czynności wykonywanych na co dzień, takich jak: praca na komputerze, korzystanie ze smartfona wymaga skupienia wzroku w odległości ok 60 cm, czyli pomiędzy widzeniem dali a bliży. Soczewka Acrysof® IQ PanOptix® Toric zapewnia dobre widzenie także w tym zakresie. Soczewka Acrysof® IQ PanOptix® pozwala na skuteczną korekcję prezbiopii (starczowzroczności).