Zabieg usunięcia zaćmy

Ważne jest, aby porozmawiać z okulistą przed zabiegiem usunięcia zaćmy. Taka rozmowa pomoże Ci się upewnić, że wiesz, jakich efektów możesz się spodziewać i jak dbać o oczy po zabiegu.

Pobierz broszurę informacyjną dla pacjenta przed Twoją następną wizytą i dowiedz się, co możesz zyskać dzięki soczewce PanOptix.

Kiedy powinienem poddać się operacji zaćmy?

Niekiedy zaćma rozwija się powoli, w innych przypadkach postęp choroby następuje w bardziej dynamiczny sposób. Postępujące zmętnienie soczewki sprawia, że wzrok stopniowo się pogarsza, a okulary lub szkła kontaktowe, które wcześniej się sprawdzały, nie są już wystarczające, aby zapewnić ostre widzenie.

 

Wskazane jest aby osoby, które ukończyły 60 rok życia przechodziły kontrolne badanie wzroku raz w roku. Dzięki temu zaćma może zostać zdiagnozowana na wczesnym etapie rozwoju, a szybkie leczenia zapobiegnie wystąpieniu objawów pogarszających komfort życia. Jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące swojego wzroku lub podejrzewasz u siebie zaćmę, umów się na wizytę u swojego specjalisty.

 

Jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące widzenia lub uważasz, że możesz mieć zaćmę, jak najszybciej udaj się do specjalisty. Nie czekaj z decyzją, aż Twój wzrok się pogorszy. Im wcześniej zdiagnozujesz problem, tym szybciej możesz uzyskać dostęp do leczenia.

Możesz zacząć od rozmowy o swoim widzeniu ze specjalistą, który oceni Twój wzrok, na przykład optometrystą, który jeśli będzie to konieczne, skieruje Cię do okulisty.

Twój okulista przejrzy Twoją historię leczenia i przeprowadzi odpowiednie badania.

Twój okulista jest właściwym specjalistą, z którym możesz porozmawiać o leczeniu zaćmy i związanych z nią możliwościach dla Ciebie. Lektura informacji dostępnych na tej stronie pomoże Ci dobrze przygotować się do rozmowy z okulistą i podjęcia aktywnej roli w opracowaniu planu leczenia, który odpowie na Twoje oczekiwania.